Buty sznurowane czy buty na rzepy

Bez względu na to jaki rodzaj buta wybieramy – czy są to buty zimowe, letnie, czy półbuty, mamy do dyspozycji wiele ich wersji. Znajdują się bowiem wśród nich zarówno buty sznurowane, buty na rzepy, wsuwane a nawet na gumach ściągających. Największą popularnością niewątpliwie cieszą się buty sznurowane i na rzepy.

Są one bowiem najbardziej uniwersalne i pozwalają na dopasowanie szerokości obuwia do stopy użytkownika. Zarówno jedne jak i drugie mają swoich zwolenników. Niektórzy klienci kupują wyłącznie buty sznurowane inni szukają tylko tych w wersji z rzepami. Jedni kupują trzewiki profilaktyczne dla dzieci na rzepy a inni wolą takie same na sznurówki. Jakie są plusy i minusy obydwu rozwiązań i dla jakich użytkowników są one przeznaczone?

Idealnie dopasowane buty sznurowane

Buty sznurowane uważane są za jedne z najwygodniejszych. Odpowiednio ściągnięte sznurowadła pozwalają na dopasowanie obuwia do szerokości stopy, co wpływa na bezpieczeństwo użytkowników zwłaszcza podczas wzmożonego ruchu. Dlatego też niemalże cały asortyment obuwia sportowego to buty sznurowane. Odpowiednio dobrane i dopasowane do stopy obuwie pozwala również uniknąć wad postawy. Bardzo ważne jest jednak aby sznurowadła były wykonane z dobrego materiału oraz charakteryzowały się zrównoważoną elastycznością. Niektóre, wątpliwej jakości sznurowadła zwyczajnie się rozwiązują. Kolejną zaletą obuwia sznurowanego jest także moda. Od wielu lat wiodą one prym na wybiegach mody. Sznurowadła stosuje się we wszystkich rodzajach obuwia i w rozmaitych kolorach. Młodzież natomiast wykazuje się nieposkromioną fantazją w tej dziedzinie. Kolorowe sznurowadła z rozmaitymi dodatkami mogą niewątpliwie wzbogacić każdą, najnudniejszą nawet stylizację.

Buty na rzepy również mają wielu zwolenników.Ich największa zaletą jest to, ze w przeciwieństwie do sznurowadeł się nie rozwiązują. Są również o wiele praktyczniejsze w przypadku dzieci, które miewają problemy z umiejętnym zasznurowaniem obuwia. Ważne jest aby rzepy były dobrej jakości. Źle wykonane mogą stracić swoje właściwości a jak wiadomo w przeciwieństwie do sznurowadeł nie są one wymienialne. Największy asortyment obuwia na rzepy oferuje, niemalże w przypadku każdej marki, rozmiarówka dziecięca.

Zarówno jedne jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Dlatego też preferencje użytkowników są podzielone. Podczas wyboru obuwia bywa to bowiem kwestia zasadnicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *