Jakie buty zimowe dla dziecka

Zima to okres, w którym stópki dziecka są narażone na przemoczenie a nawet odmrożenie. Dlatego też ważne jest aby na zimę zakupić odpowiednie buty dla swojej pociechy.

Buciki zimowe spełniają wieloraką rolę, dlatego też powinny być wygodne, ciepłe oraz odporne na deszcz i śnieg. Gdy na dworze temperatury są dodatnie i nie spadnie jeszcze śnieg dziecko może chodzić w nieocieplonych półbutach. W bucikach takich dziecku będzie wygodniej, niż w śniegowcach a jeżeli będą wykonane ze skóry to nie przemokną. Na delikatną zimę dobre będą również buciki wykonane z Gore-Texu albo materiału z oddychającą i nieprzepuszczającą wilgoci membraną.

Natomiast gdy temperatura spadnie poniżej zera lub pojawi się pierwszy śnieg to znak, iż nadszedł czas na śniegowce. Wybierając śniegowce warto zwrócić uwagę na ich długość, bowiem im będą dłuższe, tym mniejsza szansa, że śnieg dostanie się do środka buta. Należy również pamiętać o tym, iż kupując wysokie buty dobrze byłoby wybrać takie, które po rozpięciu lub rozwiązaniu będą na tyle szerokie, że stopa bez problemu wejdzie do środka. Gdy zima nie jest sroga idealne dla przedszkolaka są kozaczki. Powinny one być elastyczne, a jeśli posiadają boczny zamek to powinien rozpinać się na całej długości bucika.
Na zimę dużą popularnością cieszą się też buty z rzepami. Są one najbardziej uniwersalne oraz pozwalają na dopasowanie szerokości bucika do nogi dziecka. Zaletą zapięć na rzepy jest to, iż są praktyczniejsze, szczególnie w przypadku dzieci, które często mają problemy z zasznurowaniem obuwia. Niezwykle istotne jest to, aby rzepy były wykonane z materiału dobrej jakości.
Z kolei dla maluszka, który zaczyna stawiać pierwsze kroki idealne będą botki, które zapewnią wygodę i ciepło gdy siedzi na sankach lub w wózku. Dają one tym samym możliwość wykonania kilku kroków. Dla bezpieczeństwa można je zaimpregnować specjalnym środkiem do obuwia.
W przypadku zakupu butów, których zadaniem jest profilaktyka i korekcja uwagę należy zwrócić na to aby buty były dopasowane w kostce. W tym miejscu but pomaga w prawidłowym utrzymaniu stopy dziecka. Ważnym elementem gdy kupimy buty ortopedyczne dla dzieci ważny jest też obcas, którego zadaniem jest wsparcie profilaktyki oraz procesu leczenia wad stopy.
Podczas zakupu zimowych butów dla dziecka bardzo istotnym elementem jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Maluchy nie mają jeszcze w pełni rozwiniętych zakończeń nerwowych, dlatego też nie są w stanie samodzielnie określić czy but jest w dobrym rozmiarze. Z tego powodu też wybierając rozmiar obuwia należy pamiętać o zachowaniu około 1 cm wolnej przestrzeni między czubkiem buta, a końcami palców dziecka. Przed zakupem zimowego obuwia warto obrysować stopę dziecka, a następnie wycięty wzór przyłożyć do wkładki z buta. Dzięki temu wiemy ile miejsca w bucie zajmie stopa pociechy. Wybierając obuwie zimowe dla dziecka, warto zwrócić uwagę na jakość oraz materiały z jakich zostały wykonane. Jest to bardzo istotny szczegół, ponieważ postawa dzieci cały czas kształtuje się, a odpowiednio dobrane buty odgrywają w tym procesie ważną rolę. Warto wybierać obuwie zimowe ze skóry naturalnej, w których nogi nie pocą się, a wkładka wyprofilowana jest w sposób idealnie dostosowujący się do kształtu stopy. Ponadto buty dzieci powinny być stabilne. Zimowe obuwie dla dzieci musi też posiadać solidną podeszwę, która powinna być elastyczna lekka i sprężysta, co zapewnia wygodę podczas chodzenia i biegania.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *